ZIELONA MOC EDUKACJI czyli bliskie spotkania z Naturą. Projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców
Śląskie WOM
Termin od: 01.09.2023 godz. 08:01 do: 31.05.2024 godz. 08:01
Miejsce: Działania prowadzone sa w placówce, która zgłosiła chęc udziału w projekcie Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Dorota Kozioł-Żurawska, Eliza Flaszewska

Projekt przeznaczony dla dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców.

Cele projektu:

Wspieranie uczestników w opcjonalnym wykorzystaniu potencjału rozwojowego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą

• Stymulowanie rozwoju poznawczego
  • Stymulacja wielozmysłowa
  • Wyrabianie nawyku i umiejętności dbania o rośliny
  • Rozwijanie spostrzegawczości i kreatywności
  • Kształtowanie i doskonalenie umiejętności współpracy z partnerem i grupą
  • Personalizacja przestrzeni
  • Kształtowanie poczucia estetyki
  • Nabieranie wprawy w działaniach manualnych

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024

1. Wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie.
  2. Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.
  3. Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.
  4. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji.

Autorki projektu

Eliza Flaszewska - artystka, nauczyciel, terapeutka, doradca metodyczny, regionalistka
Dorota Kozioł- Żurawska - nauczyciel, terapeutka, doradca metodyczny, edukator regionalny, hortiterapeutka.

Projekt : https://www.facebook.com/groups/251901714468339   Zielona Moc Edukacji

Uwaga!
Informujemy, że z powodu awarii systemu (pracujemy nad tym), po wypełnieniu formularza i naciśnięciu ikonki WYŚLIJ - nie otrzymają Państwo maila potwierdzającego - za co przepraszamy. Natomiast system zapisuje Państwa dane na wybrane szkolenie. Jeżeli chcecie Państwo mieć potwierdzenie, że jesteście wpisani na listę uczestników można zadzwonić do Działu Szkoleń: tel. (32) 203 66 56 / (32) 203 66 40 lub 538 189 858

Osoba do kontaktu: Dorota Kozioł-Żurawska